Composició del Consell Escolar Territorial de Barcelona-comarques

Presidenta

  • Montserrat Domingo Herràiz – Directora dels Serveis Territorials

Professorat

  • Robert Escribano Martínez – Federació de Moviments de Renovació Pedagògica
  • Núria Larroya Gordo – Federació de Moviments de Renovació Pedagògica.
  • Associació de Professors/es de les Escoles Cristianes de Catalunya (pendent de designar representant)
  • Josep Corominas Viñas – Col·legi de Doctors i Llicenciats en Filosofia i Lletres i en Ciències de Catalunya

Pares i mares

  • Antonio Guerrero Requena – Confederació Cristiana d’Associacions de Pares i Mares d’Alumnes de Catalunya
  • Federació d’Associacions de Pares i Mares d’Alumnes  d’Ensenyament Secundari FAPAES- FAPAC  (Pendent renovació)
  • Xavier Chavanel Pastor – Federació d’Associacions de Pares d’Alumnes d’Ensenyament Secundari. FAPAES.
  • Núria Muñoz Juan – Federació d’Associacions de Pares i Mares d’Alumnes de Catalunya FAPAC

Alumnes

  • Associació de Joves Estudiants de Catalunya (pendent de renovar representant)
  • Bloc d’Estudiants Nacionalistes (pendent de designar representant)
  • Consell Nacional de la Joventut de Catalunya (pendent de designar dos representants)

Personal d’administració i serveis

  • Casimiro Sánchez Sánchez – UGT
  • Josep Lluís Almerge Justes -CCOO

Organitzacions sindicals

  • Jorge Carro Gil – USOC
  • Maria Jesús de Fátima Llinares Lorenzo – UGT
  • Julià Llinares Santa Isabel USTEC·STES (IAC)
  • Rosa Perea Núñez – CCOO

Organitzacions empresarials

  • Joan Masó Bové PIMEC
  • Montse Calvet Cortés – Foment del Treball Nacional
  • Cambra Oficial de Comerç i Indústria (pendent de designar representant)

Administració educativa

  • Jordi Roca Armengol – inspector en Cap
  • Judit Barbacil Mestres – cap de l’Àrea de Planificació i Organització
  • Francisco Torralba Carrión – cap de Servei de Personal Docent
  • Àngels Reig Puig – secretària dels Serveis Territorials

Municipis del territori

  • Associació Catalana de Municipis i Comarques (pendent renovació)
  • Diego Arroyo Boté – Federació de Municipis de Catalunya
  • FMC-ACM – (pendent de designar representant)
  • Federació de Municipis de Catalunya (pendent renovació)
  • Associació Catalana de Municipis i Comarques (pendent renovació)

Centres docents públics

  • Susanna Igual López – Institut Francesc X. Lluch i Rafecas de Vilanova i la Geltrú
  • Roser Martín Barea – Escola Rafael Casanovas de Badalona

Centres docents privats

  • Joaquim Molina Vallejo – Associació Professional Serveis Educatius de Catalunya. APSEC
  • Ana Costa Casellas- Associació de Centres Autònoms d’Educació

Secretària

  • Eugènia Perdrix Sapiña